Centralny Komunikat Techniczny. Oraz handlowy

   Zawodniczki i Zawodnicy! Nadeszła wiekopomna chwila, by ogłosić, jak to wszystko właściwie będzie wyglądać. To znaczy - trasy, bo cała reszta była już, poniekąd, znana. Co do tras - to długości też, właściwie, są oczywiste. Tak było w teorii - ale pomiary wykazały, że deklarowane dystanse powinny zgadzać się z tymi, które pokonają uczestnicy zawodów. O ile, oczywiście, nie postawią na turystykę i zwiedzanie - wówczas kilometraż może się odrobinę zwiększyć.

   Czas na detale:

  • TP 10 – 13 PK

  • TP 25 – 26 PK 
  • TP 50 – I część - ok.25 km, 26 PK; II część – ok.25 km, 8 PK 

  • TR 20 – 17 PK 

  • TR 50 – I część – 29 km, 27 PK; II część – 21 km, 4 PK 

  • TR 100 - I część – 29 km, 27 PK; II część – ok.70 km, 13 PK 

 Teraz dwa słowa wyjaśnienia; pierwsza część tras (a dla TP 10, TP 25 i TR 20 - całe trasy) rozgrane zostaną na mapach do oirientacji sportowej (skala 1:10 000). Stąd duża liczba PK, bo będzie na czym stawiać.Druga część (TP 50 oraz TR 50 i 100) to mapa topo 1:30 000. Przeloty długie, punktów mniej. Trasy, które mają części piewszą i drugą wracają po pokonaniu pierwszej części dystansu do bazy - gdzie pobierają nowe mapy oraz karty startowe. Wyruszają na drugą część - i potem, to już meta.

  Więcej na odprawie; teraz obiecany w tytule komunikat handlowy. Otóż - w trakcie zawodów (albo przed, albo i po, jeśli ktoś szczególnie dotkliwie zda sobie sprawę z konieczności posiadania takiego urządzenia) - będzie można nabyć mapniki rowerowe. Produkty z najwyższej, możliwej, półki, czyli portugalskie Orifixy. Światowa elita tego używa i nie narzeka.

  To do soboty!

Komentarze